PDF Trüki E-mail

Septembrist algab Raadio4-s venekeelse saate „Elukeskkond“ uus hooaeg

Alates septembrist 2014 jätkub Eesti ühes kuulatuimas venekeelses raadiojaamas Raadio4 eetris keskkonnasaade „Elukeskkond“. Saate valmimist toetab ligi 14 tuhande euroga sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). Raadiosaate toodab MTÜ Ökokratt koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga (ERR).

Loe saadete tutvustusi ja kuula eetris kõlanud saateid (vene keeles)!

 

Kokku tuleb hooajal eetrisse 35 loodusteadlikku- ja tervislikku eluviisi ning jätkusuutlikku ja keskkonnasäästlikku käitumist propageerivat raadiosaadet.

Saates intervjueerivad Raadio4 reporterid keskkonnaspetsialiste, õpetajaid ja õpilasi, organisatsioone ning tutvustavad nende poolt tehtut. Ka kuulajad saavad saates kaasa lüüa, tutvustades oma keskkonna- ja looduskaitselisi ettevõtmisi, osaledes kuulajamängudes ning esitades saatekülalistele küsimusi.

Otse-eetris kõlanud raadiosaateid saab järele kuulata Raadio4 kodulehe arhiivist või lehelt www.keskkonnatelk.ee.

KIK on keskkonnateemalisi raadiosaateid toetanud ka varem. Aastatel 2006-2013 kõlas Vikerraadio eetris eestikeelne saade Keskkonnatelk. Alates septembrist 2013 kõlasid venekeelses raadiojaamas Raadio4 eetris keskkonnasaate „Elukeskkond“ esimese hooaja saated.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist kolmeteist aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti. Keskkonnainvesteeringut Keskuse nõukogu juhib keskkonnaminister.